Co je Wolframova choroba a jak se projevuje?

Wolframova choroba je vzácné neurologické onemocnění, které postihuje nervový systém. Je obvykle vrozená a postihuje především oči, mozek a močový měchýř. Příznaky Wolframovy choroby se mohou lišit, ale obvykle zahrnují ztrátu zraku, poruchy hlubokého citlivého vnímání, poruchy motoru, problémy s močením, změny chování a postižení sluchu.

Jak se projevuje Wolframova choroba

Příznaky Wolframovy choroby se mohou lišit v závislosti na stupni závažnosti onemocnění. Obecné příznaky mohou zahrnovat trvalou únavu, bolesti hlavy, poruchy paměti, řeči, pohybu a koordinace, změny chování, problémy se soustředěním, poruchy vnímání, poruchy sluchu, problémy s močením a ztrátu zraku.

Jak se Wolframova choroba léčí

Léčba Wolframovy choroby se obvykle zaměřuje na symptomatickou léčbu, která zahrnuje léky na úlevu od bolesti, léky na prevenci močových infekcí a léky na zlepšení srdce a plicních funkcí. Také se mohou používat léky na pomoc s kontrolou chování a léky na podporu pohybu.

Jak probíhá Wolframova choroba

Wolframova choroba obvykle postupuje pomalu a progrese je často individuální. První příznaky mohou být mírné a mohou se objevit ve věku od 3 do 30 let. Příznaky se mohou postupně zhoršovat, ale proces může trvat desítky let. Obecně se očekává, že pacienti s Wolframovou chorobou budou mít nějakou úroveň postižení až do konce života.

Závěr

Wolframova choroba je vzácné neurologické onemocnění, které postihuje nervový systém. Příznaky se mohou lišit, ale obecně zahrnují ztrátu zraku, poruchy hlubokého citlivého vnímání, poruchy motoru, problémy s močením, změny chování a postižení sluchu. Léčba Wolframovy choroby se obvykle zaměřuje na symptomatickou léčbu a obecně se očekává, že pacienti s Wolframovou chorobou budou mít nějakou úroveň postižení až do konce života.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *